Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Як відрізнити справжній пуер від підробки?

  Ви коли-небудь замислювалися, як відрізнити справжній чай пуер від підробки? Якщо ви не шанувальник чаю, можливо, це тому, що у вас не було можливості скуштувати справжній китайський чай пуер, зібраний вручну, оброблений і упакований з великою обережністю. Його смак і зовнішній вигляд можуть дізнатися тільки знавці, але як дилетанту відрізнити оригінал від підробки?

  По-перше, якісний чай пуер можна купити тільки в перевірених магазинах. Представники компанії "Світ чаю" особисто відбирають всі сорти у Китаї, купують там пуер оптом і зберігають його відповідно до всіх вимог. Як і хороший коньяк, пуер з віком стає тільки кращим, тому особливо цінними є сорти, витримані не менше 5-10 років.

Перша ознака пристойної якості - гарна упаковка. Чи знаєте ви, що на оригінальній упаковці чаю є 3 дати?

Дата закінчення терміну; дата пакування; дата збору врожаю.

 На підробках зазвичай друкуються тільки перші дві, а третьої немає. Упаковка не повинна бути порушена, за винятком невеликого прозорого віконця для перегляду структури листа. Якщо упаковка виглядає вицвілою або зношеною, такий чай навряд чи буде якісним.

Справжный пуер

 Аромат теж має значення. Чай пуер повинен видавати з упаковки приємний запах горіхів, чорносливу та інших сухофруктів. Якщо чай пахне затхлістю, вогкістю або чимось ще неприємним, відмовтеся від його купівлі на користь іншого виробника. Справжній пуер теж можна зіпсувати до такої міри, що він втратить свій аромат, але зробити це можна тільки в разі недотримання технологій зберігання. Тому повторюємо: купуйте чай пуер тільки у перевірених і відповідальних постачальників.

  Яким має бути правильний млинець цегла пуеру? Так, оригінальний чай Пуер спресований у спеціальні цеглинки (млинці), які має бути легко розбити. Листя рослини не пошкоджене, не порване і не обсипалося. Якщо ви не можете розбити цеглинку чаю пуер, перед вами неякісна сировина. Іноді недобросовісні постачальники видають дешевший червоний чай, замочений і обсмажений перед пресуванням, за дорогий пуер.

Важливі факти про якість пуеру:

- Однієї дози хорошого пуеру вистачає на 10-15 заварок, не менше. Підробки витрачаються вдвічі швидше.

- Ще один простий спосіб перевірити якість - опустити цеглу в холодну воду. Якщо рідина змінює колір, значить, це низькоякісна підробка, яка містить або барвники, або пройшла неповний технологічний цикл виробництва. Китайський чай пуер не заварюють у холодній воді.

- Гарячий настій справжнього чаю пуер має червоний колір з легким відливом.

  На сам кінець потрібно також відмітити що в Україні можна купити замість пуеру подрібнений червоний чай, якого до пресування замочили і обпалили.