Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Що корисніше - чай чи кава

Р анок більшості людей починається з філіжанки теплого та ароматного напою. Чай і кава за своєю популярністю можуть конкурувати тільки з водою. Любителі чаю однозначно стверджують, що він корисніший за каву, а кавомани, навпаки, говорять за те, що кава може добре підбадьорити та зарядити енергією, на відміну від чаю, який заспокоює та розслаблює. Що ж корисніше, ми постараємося розібратися в цій статті.

Який вплив має чай на людський організм?

  Чудодійний напій, який багато народів і зараз вважають за істиною лікарським настоєм - це чай. Окрім приголомшливих смакових відчуттів, які здатні подарувати такий напій, у складі чаю є велика кількість вітамінів та мікроелементів, які позитивно впливають на здоров'я людини.

  • Серце – чай знижує кровоносний тиск та сприяє зміцненню загального стану артерій.
  • Зуби – зелений китайський чай містить у складі антиоксидант, який запобігає виникненню карієсу.
  • Сечостатева система – регулярне прийняття зеленого чаю, що запобігає утворенню каменів у нирках.
  • Кістки – зелений чай сприяє зміцненню кісткових тканин.
  • Вага - кофеїн, що міститься в зеленому чаї, знижує у людини апетит, за рахунок чого відбувається прискорення обмінних процесів в людському організмі.

Для того щоб чай позитивно впливав на здоров'я людини, дуже важливо пити його правильно. Науково доведено, що постійне розпиття гарячого чаю, негативно позначається на деяких органах, і через час може призвести навіть до раку кишечника.

Чим корисна кава?

Улюблена багатьма, ароматна, свіжозаварена кава, має безліч позитивних властивостей:

  • щоденне вживання кави знижує ризик захворювання на рак;
  • такий напій запобігає хворобі Паркінсона;
  • 4 чашки натуральної кави на день значно знижують шанси захворіти на цукровий діабет;
  • сечогінний та жовчогінний ефект, яким володіє кава, перешкоджає утворенню каменів у нирках та жовчному міхурі.

 Що стосується кофеїну, то його вміст у каві приблизно вдвічі перевищує той, який знаходиться в чаї. Однак, заряд бадьорості, який отримується від чашки свіжозавареної кави або чаю - однаковий.

Виходячи з таких особливостей, можна зробити висновок, що людям, які страждають на проблеми з тиском або серцем, від кави варто відмовитися, а краще пити не міцний чай.

Ті, хто не страждають на якісь хронічні захворювання, можуть насолоджуватися кавою в такому обсязі, скільки цього хочеться.