Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Як правильно зберігати китайський чай

Натуральний китайський чай відрізняється неповторним ароматом і чудовим смаком. Ціна на справді якісну продукцію досить висока, тому дуже хочеться зберегти всі її позитивні якості як можна на довше. У спеціалізованих чайних магазинах улуни зберігаються в холодильнику, але чи справді це правильно?

Домашнє зберігання чаю

Існує безліч різних поглядів на тему правильного зберігання чайних сумішей, але є незаперечні правила, яких усі мають дотримуватися беззаперечно. Вони відносяться до всіх чайних сортів і виступають базовими.

  1. Чайне листя здатне добре вбирати різні запахи. Тому упаковка, в яких вони зберігаються, має бути герметичною, а місця в яких вона знаходиться – без сторонніх запахів;
  2. Щільно закривається або вакуумна упаковка необхідна не тільки для того, щоб чай не наситився сторонніх запахів, але й не втратив свого. Натуральні чаї мають яскраво виражений і дуже цінний аромат, який при не належному зберіганні може видихнутися.
  3. Для чайних сумішей дуже шкідливе будь-яке світло - як сонячне, так і штучне. Під його впливом у листі відбуваються певні хімічні процеси, що призводять до втрати позитивних якостей напоєм. Він ставати несмачним та неароматним.
  4. Чай і волога – два несумісні поняття. Необхідно зробити все, щоб у чайні листи в жодному разі не потрапила вологість. Інакше продукт буде непоправно зіпсований.
  5. Чайні суміші люблять прохолоду. Особливо китайські слабо ферментовані чаї. Їх можна зберігати в кімнаті, однак ідеальною буде температура від +2 до +10 градусів Цельсія. Це означає, що найсприятливіше середовище, що забезпечує збереження чаїнок – дверцята холодильника або його нижня полиця.

Це основні правила, дотримуватись яких обов'язково, якщо Ви хочете продовжити життя своєму улюбленому напою.

Що ще потрібно знати про зберігання китайського чаю

В інтернет-магазині китайського чаю TeaWorld представлено великий асортимент різних сортів. Однак, хочеться насолоджуватися улюбленим присмаком не тільки в перші дні, після відкриття пачки, але і протягом усього періоду, доки вона не закінчиться. Чи обов'язково зберігати всі сорти у холодильнику? Ні. Деякі їх навпаки краще зберігаються при кімнатній температурі. Для того щоб розібратися, надамо таку класифікацію, щоб не заплутатися:

  • Зелений, білий, жовтий, чай та світлі улуни – краще збережуться у холодильнику;
  • Червоні та темні улуни – при кімнатній температурі.

Тривале зберігання чаю в холодильнику - хороша ідея, але робити це необхідно тільки стосовно тих сортів, які вимагають такого методу. В іншому випадку продукт може зіпсуватися і вже не приносити очікуваного задоволення.