Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Як проводити китайську чайну церемонію

  Китайська чайна церемонія відрізняється від російської, японської та англійської. Стверджують, що саме Китай є країною, де зародилася традиція розпивання чайних напоїв. Вже кілька тисячоліть поспіль, китайські ділові наради, дружні посиденьки та офіційні зустрічі супроводжуються свіжим та ароматним чаєм.

Історія чайної церемонії у Китаї

 Така особлива китайська традиція зародилася не одне тисячоліття тому. Вперше, розпиття чаю як особливе мистецтво з'явилося в історії в I-II столітті до н.е. З часом формувався та вдосконалився перелік предметів, необхідний щодо такого ритуалу. Після цього визначалися і способи приготування різних чайних сортів.
Починаючи чайну церемонію в Стародавньому Китаї, людині потрібно було подумки очиститися, знайти внутрішню гармонію. Така традиція стала початком того, що в наші дні таку церемонію прийнято проводити у затишному та гарному приміщенні із приємною музикою.

Посуд для китайської чайної церемонії

Для проведення китайської чайної церемонії використовують набори з кераміки та порцеляни.
Керамічний чайний посуд – найдавніший. Вважається, що найкращими такі вироби роблять у місті Ісін, у Китаї. У цій місцевості видобувають глину, що відрізняється своїми особливими властивостями. Місцеві майстри розробили спеціальну технологію для обробки виробів з такого матеріалу та досягли успіху. Чайники з ісинської глини здатні витримувати високі температури і не пропускають рідину. У всьому світі досі не створено аналогічної технології обробки такого матеріалу. Це забезпечує ісинським виробам особливу популярність та досить високу ціну.
Але навіть звичайний посуд з кераміки має низку переваг:
  • збереження температури напою;
  • збереження всіх корисних властивостей чаю;
  • зберігаючи жар напою всередині посудини, таким виробом неможливо обпектися, взявши його до рук.
Порцеляновий посуд також був винайдений у Китаї. За своїми характеристиками він анітрохи не гірший за керамічний. Його основною перевагою виступає витонченість та крихкість. Він чудово зберігає температурні, смакові та ароматичні властивості напою.
Найбільш якісна і дорога порцеляна виконується в білому кольорі.

Цікаві факти про китайську чайну церемонію

Існує кілька цікавих фактів щодо традиції проведення чайної церемонії в Китаї.
  1. Пропонуючи старшим людям чашку чаю, Ви цим висловлюєте їм свою повагу. Прийнято запрошувати своїх старших родичів на вихідні до ресторану та пригощати їх ароматним напоєм.
  2. Наливаючи чашку чаю людям, перед яким Ви завинили, Ви висловлюєте їм своє співчуття і послух.
  3. На весіллі прийнято, щоб наречений та наречена підносили батькам чай, тим самим висловлюючи їм свою подяку.
  4. Люди, яких пригощають чаєм, можуть тричі постукати зігнутим вказівним та середніми пальцями по столу, таким чином повідомивши про свою вдячність.
Церемонія чаювання в Китаї – не просто традиція, а справжнє мистецтво, що передається з покоління до покоління та передбачає особливу поведінку та ритуали. Під час неї приділяється велика увага своїм внутрішнім відчуттям та переживанням, а атмосфера, що витає навколо, дозволяє повною мірою насолодитися незвичайним смаком та ароматом неповторного чаю. Придбати все для чайної церемонії Ви можете у магазині Світ Чаю.