Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Як заварювати китайський чай пуер. Правильна заварка Шу та Шен Пуеров

  Пуер – сорт благородного чаю, що має чудодійні властивості та велику кількість неймовірних ефектів. Проте купити якісний сорт такого чаю – це ще не все. Дуже важливо, вміти грамотно його заварити, щоб настій вийшов справді неповторним.

Як правильно заварювати чай пуер

Китайські чаї відрізняються насиченістю кольору, міцним ароматом та виразним смаком. Щоб приготувати справді смачний напій, необхідно дотримуватись деяких правил.

  1. Якісна вода. Присмак води має велике значення. Використовуйте воду з джерельних джерел або бутильовану. У воді з-під крана містяться домішки хлору, які обов'язково дадуть неприємний смак. Воду треба закип'ятити.
  2. Заварник краще вибирати скляний або фарфоровий, оскільки посуд з глини вбирає аромати, тому не підходить для правильного заварювання пуера.
  3. Заливши чайну суміш окропом - через 30 сек. необхідно його злити. Така дія позбавить чайне листя від пилу і посприяє його повному розкриттю.
  4. Ще раз заливши чай окропом, його необхідно настоювати протягом однієї хвилини. Такі чайні сорти можна заварювати кілька разів поспіль, тому злив перший настій, заварку можна залити ще раз. Кожен наступний напій, що вийшов в результаті такого заварювання, відрізнятиметься своїм смаком та ароматом.

Це і є основною особливістю китайського пуеру.

Основні види пуеру

Існує чотири різновиди такого чаю:

  • Ма ча - непресовані листи, часто використовують як основу для виробництва інших видів такого чаю;
  • Шен пуер - спресований Ма ча без постобробки;
  • Витриманий шен пуер - у його виготовленні використовуються спеціальні технології спрямовані на забезпечення процесів пост-ферментації. Шен пуер відрізняється насичено-зеленим листям, явним солодкуватим присмаком, а також стійким і яскравим букетом смаків. Якщо зрозуміти, як бездоганно заварювати шен пуер, можна отримати справжню насолоду від напою, який містить безліч позитивних властивостей та благотворно впливає на організм.
  • Шу пуер - спресований Ма о ча, який підлягає особливій обробці та прискореної ферментації. Чим довше зберігатиметься такий чай, тим більш насиченим і якіснішим він стає. Про те, як правильно заварити шу пуер, існує велика кількість порад, які обов'язково варто враховувати для отримання справді чудового напою.

Заварка пуера - справжнє мистецтво, осягнувши яке, Ви зможете поринути у хвилю незвіданих раніше відчуттів. Зробивши все правильно, чай розкриє всі свої таємниці і при кожному наступному заварюванні набуватиме нових і нових ноток.