Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Філософія чайної церемонії

  Чайна церемонія в Китаї дуже відрізняється від будь-якої іншої. Тут дуже тонка контекстуальна культура, у якій будь-який жест, словесний випад, предмет чи погляд можуть нести різноманітні сенси. Примітно, що в Китаї три філософські світоглядні системи: буддизм, даосизм і конфуціанство. Багато хто помилково вважає, що це три релігії, однак це помилка. Китайці не обожнюють Конфуція, Будду чи Лао-Цзи, але цілком дотримуються їх вчень і філософії. Отже, існує три різновиди чайної церемонії в Китаї, про які ми й поговоримо.
Церемонія у контексті даосизму. 
 Духовна практика дао – це пізнання нескінченності та багатогранності світу, який постійно перебуває в русі. Прибічники філософії даосизму вірять, що космос єдиний і вічний, а центрі всього закладено універсальний закон, дао, яке пронизує світ у всіх його проявах. Даоські ченці не вірять у бога, і не вірять, що світ був створений кимось. Вся ця філософія проявляється і в їхній культурі чаювання.
 Набір для чайної церемонії у контексті даосизму: це якісна вода, спеціальний посуд, предметне середовище та особливий настрій. Під час приготування трави чаю змішуються між собою таким чином, щоб досягти рівноваги. Тут чай не просто напій, але еліксир здоров'я, довголіття та гарного самопочуття. За допомогою чайної церемонії даоські ченці поєднуються з природою, осягають гармонію, блаженство і, найголовніше - недіяння. Наріжний камінь даоської філософії чаювання. Саме тому в контексті цієї чайної церемонії поганим тоном буде якась надмірна активність, метушливість чи багатослівність. Все має протікати тихо та спокійно, без зайвої напруги.

Чайна церемонія в контексті буддизму


 Для буддиста китайська чайна церемонія – це насамперед розвиток навичок концентрації. У цьому основна відмінність від даосизму. Під час чаювання буддист перебуває у стані медитації, концентруючись на смакових та ароматних якостях напою.
Буддист з величезною привітністю ставиться до всіх людей, і чай для нього також є способом вияву співчуття до всього сущого. Тут не такі важливі зовнішні аспекти, не важливо навіть з якого посуду пити чай. Найголовніше – сенс, почуття та емоції, які панують у компанії.


Чайна церемонія у Китаї в контексті конфуціанства.
Найскладнішою з погляду смислів є ця традиція. Тут кожен жест, кожний рух може нести певний сенс. Приготуванням чаю обов'язково має займатися людина, яка стоїть нижче за рангом (або за віком). Величезне значення має і посуд для чайної церемонії . Чим вона якісніша і красивіша, тим, отже, більше поваги ви виявляєте гостю.
Конфуціанство – це традиційна філософія, у якій чільне місце посідають відносини для людей і поколіннями. Молодші завжди повинні шанувати старших, а старші мають ділитися своїм досвідом із молодими поколіннями. У контексті конфуціанства дуже засуджується жадібність і негостинність, адже щедрість, традиціоналізм та відкритість – основні цінності конфуціанства.
У нашому магазині ви зможете придбати китайський чай, а також все необхідне начиння для проведення чайних церемоній у відповідність до традицій Піднебесної.