Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Як заварювати пуер, щоб отримати максимальний ефект

Як заварювати пуер, щоб отримати максимальний ефект

У Китаї чай пуер відомий кілька століть. Серед безлічі сортів найціннішими вважаються шен пуер і шу пуер . Для отримання їх чайний лист проходить процес ферментації чи старіння. Якщо в першому випадку все відбувається природним шляхом, тобто листя прив'язується без стороннього впливу, то в другому - зібрана сировина обприскується водою і міститься у великих купах до певного моменту, поки досить дозріє. Після ферментації листя скручують та висушують. Далі їх пресують різні форми і витримують від 1 року до 10 років, перш ніж товар потрапляє в торговий зал.

Як правильно заварювати пуер, щоб він був корисним

Чай пуер тріумфально крокує Європою протягом 10 років. Проте, експерти досі розходяться на думці, як правильно заварювати пуер . І перше, про що сперечаються, який посуд використовуватиме для цього. На батьківщині чаю – у Китаї – найчастіше використовується порцеляновий або керамічний посуд. До того ж важливим моментом залишається те, що кожного сорту чаю використовується окремий чайник. Справа в тому, що в китайській традиції чаювання є таке поняття – вирощування чайника. Полягає воно в тому, що в процесі тривалого використання у важкодоступних місцях утворюється наліт, що містить аромат. Якщо помістити в такий вирощений чайник іншу заварку, вона вбере смак і запах попереднього. Тому нічого не залишається робити, як заварювати чай пуер різних сортів – шен і шу – у різному чайному посуді. Тоді можна насолодитися неповторним ароматом та смаком без сторонніх домішок.

Другим важливим моментом є якість води для чаю. Вона має бути очищеною та пом'якшеною. Для цього можна використовувати фільтри для очищення води або використовувати джерельну воду. Хороший напій виходить при використанні талої води. Прийде трохи повозитися, але результат того вартий.

Що потрібно зробити, перш ніж заварювати пуер

  Як тільки буде підготовлено посуд та вода, слід приступити до підготовки самої заварки. При цьому важливо пам'ятати, що чай пуер може тривалий час зберігатися, не тільки набираючись корисних властивостей. На ньому можуть оселитися різні мікроорганізми і звичайнісінький пил. Отже, перед тим, як заварювати пуер, його обов'язково слід промити і постаратися знезаразити. І тут експерти не мають єдиної думки. Одні з них пропонують просмажувати чай перед заваркою, промивши його прохолодною водою. Інші категорично відкидають прожарювання, пропонуючи замінити його ошпарювання окропом, що відразу дозволить і промити чай, і продезінфікувати його. Отже, вибирайте, який спосіб вам до вподоби.

Як правильно пити пуер

Всі знавці та любителі одностайні у тому, як правильно пити пуер. Заваривши чай окропом, його слід злити через 5-10 секунд в чашку, і відразу залити знову. Друга чашка буде готова за 10-15 секунд. Таким чином можна отримати 5-6 чашок чаю, поступово довівши час настоювання до однієї хвилини. З кожною чашкою аромат посилюється. Зачекайте, поки чай стане теплим, і не кладіть цукор або інші добавки. Найкраще, з чим можна пити пуер – це гарний настрій. Перейти до каталогу Шу і Шен чай Пуеерів.