Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Китайська церемонія чаювання або як досягти рівноваги

 Де ще можна зустріти людей, які постійно носять із собою прозорі баночки із зеленим листям, як не в Китаї? У цій країні церемонія чаювання грає дуже важливу роль. Це не тільки спосіб освіжитися і відпочити, але ще й досягти внутрішньої рівноваги та спокою. Чаювання в Китаї – обов'язковий ритуал на ділових переговорах, адже це допомагає налагодити дружні стосунки з партнерами.

Якщо для нас чашка чаю – це повсякденна рутина, то для них – це ціле мистецтво, міні-вистава. Саме тому у китайців існує своя культура чаювання:

  • Вживаючи напій, ви повинні насолоджуватися смаком, формою листа, кольором заварювання та ароматом.
  • Жодних сторонніх розмов про роботу та сімейні справи! Цей ритуал повинен приносити рівновагу у ваше життя, допомагаючи на мить забути про всі проблеми. Прийнято обговорювати чайного бога і говорити лише про напій, адже він має бути у центрі уваги.
  • Після того як чайне листя було залите окропом, ні в якому разі не можна починати пити. Це робиться для того, щоб змити пил. А ось після другої заварки можна братися до ритуалу.
  • Швидкість – ваш ворог. Церемонія чаювання у Китаї передбачає розміреність у діях. Ви повинні піднести високу чашку до обличчя, вдихнути аромат листя, зробити маленький ковток і зосередитись на внутрішньому спокої.
  • Китайська, як і японська церемонія чаювання , націлена на гармонію кожної людини. Будьте люб'язними та тактовними. Ви повинні розуміти, що своїми діями виявляєте повагу до народу та його ритуалів.

Традиції чаювання

Практично всіх туристів та й просто небайдужих людей не залишає така думка: «А з чим же п'ють чай у Китаї?». Ми звикли до того, що напій подається разом із шматочком торта, цукерками та бутербродами. Але в цього народу все зовсім навпаки. Вам запропонують горіхи, насіння, місцеві булочки з легкою насолодою. Також ви зможете розбавити його молоком. Це допоможе набратися сил та енергії.

Китайці не п'ють чай разом із їжею. На важливих переговорах ділові люди можуть близько шостої години проводити на нарадах і вживати виключно цей напій. Жодної їжі і тим більше алкоголю. Практика показує, що така традиція дає позитивний та ефективний результат.

Якщо вам пощастить побувати в Піднебесній, обов'язково візьміть участь у церемонії чаювання. Адже тільки так ви зможете зрозуміти весь філософський зміст ритуалу, що формувався багато століть. Докладніше про церемонію ви зможете дізнатися на сайті Teaworld.