Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Види китайських пуерів та їх відмінності

  Цей давній напій завоював планету без жодного пострілу. У країні сформувалися власні традиції його приготування, але еталоном справжнього смаку залишається Китай. Але ми навіть не здогадуємося, які сорти нектару Будди вирощують самі китайці. Їхні смакові якості та зовнішній вигляд залежать від способу початкової обробки та місцевості. Чай пуер згадується у хроніках династії Тан ще 618 року.

Як відрізнити Шу від Шен

Обидва види ростуть провінції Юнь Нань. Півтори тисячі років тому у міських округах навчилися не лише збирати, а й спеціальним чином обробляти листя чаю, який отримав назву пуер. Великому Шовковому шляху мішки з чаєм доставлялися до довколишніх країн і найвіддаленіших куточків Азії та Європи. Саме пуер був давньою крипто-валютою та повсякденним напоєм у ранньо-мусульманських чайханах, надихаючи на душевну розмову чи ділову розмову.

Як тисячу років тому, так і зараз мало хто з любителів китайського чаю пуер може відрізнити шу від шен. Зовні вони дуже схожі, але самі китайці надають великого значення цим відмінностям, від яких залежить місце та час вживання напою:

  • Шу пуер ферментується шляхом додавання до нього невеликої кількості води. Тут важливо дотримуватися тонкої межі, не даючи листям засохнути або згнити від великої кількості вологи. Можна сказати, що цей чай піддається деякому попередньому заварюванню під впливом власного тепла, після чого може довго зберігатися у вигляді спресованих млинців. При заварюванні дає насичений чорний колір, а смак його одночасно шоколадний та гіркуватий. Незвичайний аромат Шу може здивувати новачків, але цей бар'єр легко долається.
  • Шен пуер виробляють природним чином, даючи листям висохнути на спеціальних майданчиках, після чого він піддається термічній обробці, що щадить, і спресовується в млинець. Як варіант його можуть переробити в смолистий порошок блідо-зеленого кольору. Ферментація цього сорту затягується на чотири роки, після чого його можна пропонувати споживачеві. Чай 10-річної витримки перетворюється на ранг ексклюзивних китайських пуерів і доступний лише дуже багатим людям. Справжній Шен згодом забарвлюється у темно-сірий і навіть чорний відтінок. Крім того, з віком смак та аромат цього сорту набуває особливої м'якості та медової насолоди.

Секрети гарного смаку

  Обидва вищеназвані сорти заварюються за однією схемою. Насамперед листя слід промити холодною водою, після чого піддати технічній заварці – один або два рази. Тут важливо звільнити листя від марних з погляду оздоровлення хімічних речовин. Справжні цілющі властивості пуер розкриває на третій заварці – він покращує діяльність шлунково-кишкового тракту та стан шкіри, допомагає позбутися зайвої ваги, дає відчуття бадьорості та свіжості. Сорт Шу необхідно заварювати при температурі 90-100 °, а Шен - при 85-90 °. Обидва види включені у систему китайської філософії, де Шу символізує чоловіче початок, а Шен – жіноче.