Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Особливості та види зеленого китайського чаю

Властивості та види зеленого китайського чаю

  Китай подарував світу безліч унікальних винаходів: порох, папір, шовку, компас та багато іншого. Свого часу Піднебесна була одним із найбільших культурних та наукових центрів. Саме вони подарували світові таку велику різноманітність чаїв та навчили культурі правильного їх заварювання/вживання. Білий, червоний, жовтий, зелений чай, улун, пуер, та багато інших видів чаю. У цій статті ми обговоримо один із найпоширеніших і найпопулярніших видів чаю – зелений.

Чим корисний китайський зелений чай , і чому він такий популярний? Спочатку скажемо, що сам по собі такий напій дуже смачний, особливо якщо його правильно заварити. Ну а щодо користі, то регулярне вживання зеленого чаю сприяє поліпшенню здоров'я в багатьох аспектах:

  • підтримує баланс вітамінів у організмі;
  • забезпечує тіло людини важливими мікроелементами та амінокислотами, які в інших сортах чаю практично не зустрічаються;
  • китайський зелений чай містить невелику кількість заліза, фтору, марганцю, кальцію та цинку, що теж дуже добре;
  • перешкоджає утворенню ракових пухлин (але не зупиняє зростання вже наявних, так що зелений чай не рятує від раку, а служить лише як профілактика);
  • посилює імунітет;
  • покращує роботу серцево-судинної системи.

Також величезна користь зеленого чаю для організму людей похилого віку. Справа в тому, що напій уповільнює дегенеративні процеси в організмі, тому літні китайці часто зберігають тверезість і ясність думки. Багато філософів минулих тисячоліть називали зелений чай не інакше як «напій мудреців».

Види зеленого китайського чаю

Існують такі види зеленого чаю:

  • пресований зелений чай (ідеальний варіант для тих, хто любить смак натурального чаю, але не хоче переплачувати повітря);
  • пов'язаний зелений чай (зв'язки сушеного листя, обгорненого навколо однієї або декількох квіток);
  • зелений чай з жасмином (має більш насичений смак та аромат, а також сприяє схуднення).

Кожен із цих видів зеленого чаю гідні написання окремої статті, тому ми розглянули їх лише коротко. Важливо розуміти, що суть скрізь та сама, відрізняються лише смакові відтінки, насиченість, міцність і способи заварювання. Зелений чай з жасмином, звичайно, має відмінні властивості – він особливо добре підходить для людей, які страждають від зайвої ваги, оскільки стимулює метаболізм організму.

В цілому ж можна сказати, що корисні властивості зеленого чаю дуже великі, і його рекомендують вживати практично всім, хто не має індивідуальної непереносимості певних елементів, присутніх у чаї.