Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Як заварювати китайський червоний чай?

Як правильно заварювати червоний чай

Існують десятки видів чаю, і навіть словосполучення «червоний чай» має на увазі відразу два чайні листки: улун і каркаде. Хоча зазначимо, що улун насправді займає проміжне положення між зеленим та червоним, але це у Китаї. На території України та Росії улун прийнято називати «червоним», тому його ми теж розглядатимемо.

Загалом червоним чаєм прийнято називати напій із заварених пелюсток Гібіскуса сабдарифа. Його ще називають каркаде. Про нього ми й говоритимемо, розглядаючи питання щодо технології заварювання китайського червоного чаю .

Для початку потрібно зрозуміти, що чайне листя Гібіскуса заварюється інакше, ніж звичайний зелений чай. Щоб максимально розкрити корисні властивості напою, слід чинити так:

  • нагріти воду до 95-98 градусів Цельсія (можна закип'ятити, вимкнути вогонь і почекати, поки злегка охолоне);
  • заливаємо листя, чекаємо 3-4 секунди і відразу ж зливаємо воду (це необхідно для того, щоб очистити листя від бруду та пилу, а також щоб краще розпарити їх, тим самим підготувавши до наступного заварювання);
  • чекаємо 4-5 хвилин, поки листя пропариться і наситить воду корисними речовинами.

Коли чай буде готовий до вживання, він отримає характерний темно-червоний колір і специфічний аромат з легким відтінком кислинки.

Червоний чай: користь та шкода

Червоний чай містить катехіни та ефірні олії, які благотворним чином впливають на життєвий тонус та силу імунітету. Його вживання дарує ясність думки та бадьорість духу. Крім того, китайський червоний чай має величезну кількість вітамінів і мінералів, які сприяють загальному зміцненню організму.

При всій його величезній користі важливо пам'ятати про деякі протипоказання та нюанси:

  • охолоджений чай пити не рекомендують, тому що він викликає скупчення мокротиння;
  • китайський червоний чай не можна пити людям, які страждають від гастриту чи виразки;
  • не можна занадто довго заварювати червоний чай (понад 7 хвилин), тому що окислені ліпіди та ефірні олії можуть завдати шкоди здоров'ю;
  • його не можна вживати вагітним, оскільки тут великий вміст кофеїну.

Таким чином, користь червоного чаю, звичайно, величезна, але дуже важливо не забувати про деякі нюанси, пов'язані з його вживанням. Знання – сила, особливо це твердження вірне щодо поціновувачів натуральних сортів чаю.