Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Глина Цін Хуей Ша у виготовленні чайного посуду

 Важливість китайських чайних церемоній відома у всьому світі. Це справжня культура, що складається з певних ритуалів та атрибутів. Особливе місце у проведенні таких церемоній займає посуд. Ісинська глина – особливий матеріал, що має безліч разючих властивостей, який широко використовується китайцями для виробництва посуду, що використовується в процесі чаювання. На особливу увагу заслуговують ісинські чайники, якими Китай прославився по всьому світу.

Що таке Цин Хуей Ша

 Цін Хуей Ша – рідкісний та дорогий вид глини, що відрізняється шахтним методом видобутку. На сьогоднішній день видобуток такої сировини не проводиться. Особливість такої глини у її відтінку. Він нагадує сірувато-блакитний колір, насиченість якого визначається температурою, що використовується в процесі випалу. Через те, що вартість подібної сировини просто зашкалює, дуже часто до «блакитної» глини домішують інші види. У процесі сушіння та випалу виріб, який виконано гончарами, зменшується приблизно на 15%.

 Дорожнеча такої сировини криється в її унікальних властивостях. Справа в тому, що в Цин Хуей Ша міститься дуже багато заліза. У процесі створення виробів гончар відчуває певні труднощі при їх формуванні, так як матеріал відрізняється зниженою в'язкістю. Крім того, знайти оригінальну "блакитну" глину дуже складно. Але тим, кому все ж таки вдалося це зробити, вдасться створити високоякісні вироби, що відрізняються неординарною фактурою, що нагадує «шкіру акули». Що стосується виробів, отриманих із сумішей з такою глиною, то їх поверхня має підвищену гладкість, і своєрідну бархатистість.

За рахунок того, що Цін Хуей Ша відрізняється високою пористістю, її легко та швидко напрацьовувати, естетично перетворюючи при цьому. Дорога ціна готової продукції викликана рідкісним видом вихідної сировини та складністю роботи з нею.

Чим виділяються вироби, виготовлені з Цін Хуей Ша

З блакитної довжини зазвичай виготовляються саме ісинські чайники. Вони можуть бути різноманітних, незвичайних і хитромудрих форм і відрізнятися за розмірами. Зовні судини іноді розписують, але найчастіше оформляють хитромудрими рельєфами. Так як подібний вид глини максимально пористий, то в Китаї рекомендується заварювати в одному чайнику постійно той самий вид чаю. Справа в тому, що характерний смак вбирається в чайні верстати, і при заварюванні якогось іншого сорту неможливо вже відчути чистоту його смакопередачі.