Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Чайна медитація, або найдавніші способи заварювання чаю

 Заварювання чаю в Китаї не просто звичайна процедура. Це справжній ритуал, традиція та ще один спосіб пізнати свій внутрішній світ. Іноді процес заварювання може занурювати в іншу реальність і дозволяти відчувати незвідані раніше почуття.

Заварювання чаю методом Лу Юя

Одним із найдавніших способів медитації під час заварювання чорного та червоного чаїв, а також Пуера, є метод Лу Юя. Іншими словами, він ще називається "шум вітру в соснах". Суть такого методу полягає в тому, щоб почути цей шум. Якщо описати це більш зрозумілими нам словами, то методика полягає в наступному:
  1. Для заварювання знадобиться газова або електрична конфорка, чайник для заварювання з прозорого, жаростійкого скла, гайвань, щипці, чахай і улюблений чай.
  2. Тепер ставимо чайник на вогонь і намагаємося почути шум сосен. Для того щоб насолодитися всім спектром смакових та ароматичних властивостей, необхідно для початку залити чайну суміш у гайвань водою кімнатної температури. Після цього, вода зливається, і вже набрякле листя заливається гарячою водою, але в жодному разі, не окропом. Поки йде процес заварювання, по чайнику підніматимуться дрібні бульбашки, які в китайській культурі заварювання чаю прийнято називати «перлинне намисто».
  3. Саме таке «намисто» говорить на користь того, що починається перший етап «шуму вітру в соснах». Усього їх налічують 3. Як тільки пішли бульбашки, частина води відливається в чахай, щоб «зберегти молодість води». Тепер потрібно поміняти воду в гайвані.
  4. Коли бульбашки стануть більшими, що свідчить про другий «шум вітру в соснах», необхідно буде знову «повернути воді молодість». Щоб виконати цю процедуру, необхідно влити в чайник воду, яку раніше було відлито в чахай.
  5. Після того, як настане третій «шум вітру», воду з гайвані необхідно злити, а чайну суміш сформувати в щільну грудку. Тепер у чайнику, використовуються щипці, робиться лійка, після чого, ком чаю акуратно вкидається в неї.
Робити кожен етап необхідно послідовно, повільно та вдумливо, адже це медитація.

Варіння пуера за методом Лу Юя

  При заварюванні пуера таким незвичайним і досить складним способом, напій набуває зовсім іншого смаку та аромату.
 Перед тим, як засипати пуер у чайник із жароміцного скла, його промивають три рази під проточною водою.
Після цього, чайник ставиться на вогонь і робиться та сама процедура, що описана вище, для відчуття «шуму вітру в соснах». Після закидання у вирву окропу грудки з чайного листя, необхідно дочекатися, коли чай заспокоїться і чайні листи перестануть плавати і опустяться на дно судини.
Тепер можна спробувати пуер і насолодитися чудовими відчуттями від нього.