Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Особливості посуду із ісинської кераміки

 Національним китайським ремеслом є виготовлення посуду з ісинської глини. Традиційне мистецтво давно обросло певними правилами та своєю унікальною історією. Популярність такого виду діяльності пов'язана з тим, що в результаті виходять чудові вироби, які добре підходять для заварювання чаю.

Чим відрізняється посуд з ісинської кераміки

  Унікальність такого ремесла як виготовлення китайського керамічного посуду криється саме в сировині, яка для цього використовується. Ісінська глина, яка ще часто називається «фіолетовий пісок», видобувається неподалік Ісіна. Фіолетовий пісок є твердокам'яною породою. Дістатись покладів такої сировини, можна лише занурившись на глибину близько 100 метрів. Навіть за такого місця розташування, кількість природного матеріалу практично повністю вичерпана.
Для того, щоб глина стала придатною для виробництва виробів, вона проходить безліч стадій обробки, перетворюючись із твердокам'яної породи на еластичну та податливу масу.

Технологія виготовлення ісинського посуду

  Виготовляють ісинський керамічний посуд за технологією, зовсім не схожою на виробництво звичайних виробів з кераміки.
Щоб зробити знаменитий ісинський заварник, його формують із окремих смужок, що прикріплюються один до одного за допомогою методу накладання. Після цього роблять все для того, щоб посудина стала цілісною і ідеально рівною. Майстри працюють з безліччю різноманітних пристосувань, за рахунок чого вироби відрізняються відмінним виконанням.
Після закінчення всіх робіт з ліплення посудину обпалюють у спеціальній печі при температурі близько 1150 градусів Цельсія.
Результатом кропіткої роботи виступає незвичайний матеріал, структура якого пориста, дуже міцна і відрізняється глянцевим блиском.

Види ісинського посуду

Виходячи з того, який сорт глини застосовується для виробництва виробів, домішок, що додаються до неї, та особливостей випалу, можна отримати продукцію, яка відрізняється за:
  • кольором;
  • структурою;
  • товщиною.
Досвідчені майстри не тільки виготовляють посудини, а й роблять все, щоб вони стали справжнім витвором мистецтва. Для цього застосовуються елементи, що декорують, різьблення, розпис з використанням рідкої глини та інші незвичайні техніки.
В результаті виходить посуд, який має ряд безперечних переваг:
  • пористість. Саме в порах накопичується чайні елементи, що ще більше підсилюють смак настою;
  • поганою теплопровідністю. Глина поступово остигає, тому постійна температура в чайнику знаходиться весь час, поки відбувається процес заварювання;
  • ісинська глина – екологічно чистий продукт, у складі якого немає шкідливих складових, зазвичай що у аналогічних породах.
Посуд із ісинської глини – незвичайний у своєму роді, і дійсно варто того, щоб стати невід'ємним предметом Вашої чайної церемонії.