Магазин китайського чаю і посуду

Замовити дзвінок

Сильно ферментовані улуни

 Знаменитий сорт китайського чаю, який знаходиться у проміжку між класичними чорними та зеленими сортами, називається улуном. Ще одна назва улуну, у перекладі з китайської – «чорний дракон». Справді чудодійний напій налічує більш ніж 350-річну історію та є прикладом найвищої чайної майстерності.

Основні види улунів

Залежно від ступеня ферментації виділяють:
  • сильно ферментований улун – місця його вирощування – знамениті гори у китайських провінціях. Такі чаї відрізняються солодкуватим присмаком, яскраво вираженим запахом натурального меду, легкими нотками ягід та рожевих пелюсток. Щодо кольору, то він нагадує бурштин, з жовто-коричневими переливами. Чаїнки акуратно закручуються в один бік, і найчастіше відрізняються довгастою структурою;
  • слабо ферментовані улуни мають дуже сильний запах і яскраві смакові ноти ягід, фруктів, меду і вершків. Чайне листя скручується довільно, найчастіше, в кулясту форму.
До складу знаменитого чаю улун входить велика кількість ефірних олій, кофеїну (особливо це стосується сильно ферментованих чаїв), танінів, поліфенолів, ціла група різноманітних вітамінів, мінералів та інших складових елементів, які сприятливо впливають на стан організму в цілому. Загалом можна нарахувати близько 350 корисних речовин.

Унікальність улунів

Не вдаючись до подробиць щодо особливостей виготовлення такого чаю, його характеристик та властивостей, можна з упевненістю стверджувати про його унікальність.
Сильно ферментований улун має такі відмінні риси:
  • Найбільшою ароматністю порівняно з іншими сортами китайського чаю. Правильно заварені, вони дають можливість оцінити все різноманіття відтінків та нот, які можна отримати під час чайної церемонії.
  • Це єдиний чайний сорт, який бере участь у знаменитій чайній церемонії Гун Фу Ча.
  • Здатність заварювання багаторазовими протоками. Якісні улуни можна заварювати 10-20 разів поспіль, щоразу насолоджуючись чудовим смаком і новим звучанням напою, що отримується.

Популярні сорти сильно ферментованих улунів

Чудовий чай, який допомагає засвоєнню вітаміну С, сприяє зміцненню організму і має антиканцерогенні властивості. Сортами, які користуються найбільшою популярністю серед любителів якісного чаю, виступають такі улуни:
  • ''Великий червоний халат'' або Да Хун Пао;
  • Чаочжоу Ча;
  • Хей Те Гуань Інь;
  • Сяо Хун Пао або ''Малий червоний халат'';
  • Так Хун Пао "Великий червоний халат".
Приголомшливий смак, гарний настрій і відмінна бадьорість, поряд зі справжнім джерелом вітамінів і мікроелементів, все це приховує в собі натуральний напій, родом з Китаю.